Růženka a Tramp

Růženka je maminka dvou malých dětí, školačky na 1.stupni ZŠ a předškoláka.

V 18ti letech se jí stala nehoda, při které spadla hlavou na obrubník. Následně po uvolnění hematomu nastala embolie mozku. Od roku 1998 je ochrnutá.

V roce 2004 se její zdravotní stav podstatně zhoršil, obnovily se potíže a přišly nové.

Dnes, 18 let po úrazu, je Růženka na invalidním vozíku. Má atrofované svaly, silné křeče v nohou, nepostaví se, je celkově ochrnutá na levou polovinu těla. Trpí problémy s viděním a se zalehnutím ucha.

TrampPomáhají asistenti, které si musí platit, dále maminka, která je po infarktu a pohybuje se po bytě s chodítkem a také děti, které jsou sice ve svém věku velmi vnímavé k těmto problémům, avšak sami potřebují ještě péči.

Paní Růženka po dlouhém rozhodování a konzultacích zjistila, že právě asistenční pes by mohl být velkou pomocí do rodiny. Oslovila tedy naši výcvikovou školu se žádostí o asistenčního psa.

Vybrali jsme pro Růženku psa Tampa, který nahradí asistenci členů rodiny při upadnutí věcí v domácnosti, podávání pojmenovaných předmětů, otevírání dveří skříněk.

Dále doprovodí maminku s dětmi do školy, na nákup, kde podrží peněženku, případně tašku.

Tramp/TAMPRůžence pomohou také canisterapeutické prvky, především polohování se psem na uvolnění zatuhlého svalstva a psychicky ji podpoří když je sama.

Pes bude velkým pomocníkem pro celou rodinu a ulehčí tak spoustu situací, které jsou pro paní Růženku nyní nepřekonatelné.

Protože pes je připravován jako asistenční, nemůže paní Růženka žádat o peněžitou pomoc od MPSV, ale musí si prostředky sehnat sama nebo s naší pomocí.

Paní Plaché v její nelehké situaci chceme pomoci i s tímto nelehkým úkolem.

Věříme, že paní Růženka najde díky svému příběhu lidi, kteří rádi pomohou a v podobě pejska Trampa jí částečně vrátí ruce i zrak.

Ale hlavně, bude to právě Tramp, kdo jí každý den bude ochotně naslouchat a plnit příkazy, které paní Růženka bude potřebovat pro svůj každodenní život.

Chci podpořit jeho výcvik